BITcoin a iné cryptomeny

20. septembra 2014, peterturciansky, Nezaradené

V predchádzajúcich blogoch som sa venoval získavaniu predovšetkým bitcoinov zadarmo, teda za čas, a tentokrát by som chcel predstaviť iné cryptomeny, s ktorými som sa hlavne stretol na CEX . Tým že len nedávno táto burza spustila službu nákupu či predaja mnohých cryptomien aj za USD, sú prakticky všetky s ktorými obchoduje k dispozícii za reálne peniaze a rovnako ich môžete za reálne peniaze predať a tie si vybrať priamo na svoj účet.

Cryptomien je mnoho. Domnievam sa, že ich pribudlo predovšetkým po obrovskom úspechu BITcoinu a predovšetkým preto, lebo ich konečný počet je vopred známy a tak ich cena má perspektívu iba rásť. podmienkou je však popularita cryptomien.

Takže len v krátkosti uvediem niektoré o ktorých informácie som našiel a s ktorými som sa stretol práve na uvedenej burze.

Začnem tými, ktoré pri kúpe GH/s ťažíte tak ako Bitcoiny.

NMC – Name coin – prezentuje sa ako prvá odvodenina od Bitcoinu, a ako prvá umožnila združenú ťažbu, preto patrí naďalej k najviac inovatívnym altcoinom.

IXC – iXcoin – Rovnako ako iné, je zdrojovo otvorená mena, ktorá vychádza z Bitcoinu. Od Bitcoinu sa líši predovšetkým tým, že je rýchlejšie vyťažiteľná, umožňuje združenú ťažbu. Cieľom je byť digitálnym zrkadlovým obrazom Bitcoinu

DRK – Dark Coin – prezentuje sa ako prvá anonymná crypto mena a prezentuje sa tým, že pri jej použití nie je možné transakciu dohľadať ako pri bitcoinoch.

POT – PotCoin – toto je asi najkontroverznejšia mena, nakoľko sa prezentuje ako mena obchodníkov s kanabisom. Inak základ v decentralizácii a podobne je rovnaký. Zrejme ide o niečo čo by ľahšie identifikovalo medzinárodne nejakú komunitu.

MEC – Mega Coin – hneď prezentačná stránka je v Českom jazyku tak nemusím písať viac. Princíp je veľmi podobný všetkým cryptomenám

ANC – Anon Coin – je to jedna z najmladších mien, a jej cieľom je zvyšovanie anonymity obchodov.

WDC – WorldCoin – cieľom tejto meny je stať sa najpoužívanejšou menou v dennom používaní.

Mohol by som aj podrobnejšie, ale radšej som umiestnil odkazy. Okrem týchto je ich samozrejme omnoho, omnoho viac. Cieľom cryptomien je eleminovať vplyv bánk a vlád na ich reálnu hodnotu. Jediným merítkom sa teda stáva ich obľuba u zákazníkov. Ich existencia zabezpečila vznik mnohých príležitostí, pribudli burzy, kde prebieha obchodovanie medzi menami, pribudli ťažobné firmy. Pribulo mnoho investorov, ktorí investujú buď aktuálne peniaze alebo investujú do techniky, či si kupujú podiely v ťažobných firmách.

Samozrejme ak je cryptomena použiteľná v reálnych obchodoch, kedy si za ňu môžete kúpiť tovar alebo službu, jej popularita omnoho rýchlejšie rastie.

Súčasným trendom je je transakcie uchovať čo najviac anonymné. V tom sa predbiehajú. Otázka je, či tomu tak skutočne aj bude.

Čas však ukázal, že celý trend cryptomien vznikol ako protipól k neustálemu znehodnocovaniu peňazí, ktoré človek tvrdo zarába. Najviac to pociťujú v štátoch kde z času na čas vláda a ich centrálna banka menu znehodnotí. Ako naposledy v Čechách. Jedným rozhodnutím  hodnota Vašej práce klesla o 5 rokov dozadu, len tak.

Či tomuto cryptomeny dokážu zabrániť je otázka. jeden predpoklad tu však je. Akonáhle je zabezpečené, že sa nedajú falšovať, že ich počet je konečný a ťažba nebude naďalej možná, kedy nie je prítomná regulácia a politický vplyv, šanca tu je. To nemajú ani nerastné suroviny. A príklad Španielska ukázal čo sa stane, ak je zrazu niečoho priveľa, v ich prípade Striebra.

Záverom len dodám, že cez tzv. faucety som stále nenašiel zdarma inú menu, než Bitcoiny a Doge, tak ako som písal v minulých blogoch. Takže tu ešte priestor je, možno aj pre tých, ktorí by chceli začať rovnako podnikať ako tí, čo jednotlivé faucety pootvárali na bitcoiny. V tomto je určite obrovský priestor na realizáciu. Má to len jeden háčik, chce to technické znalosti ako zabezpečiť aby všetko fungovalo.