Založ si blog

Očkovanie proti COVID-19 má byť povinné – diskusií už bolo dosť

Z tej nadmiery hlúposti, ktorú umocňujú sociálne siete mi už je skutočne zle. Keďže tých, ktorí majú mizerné argumenty pre podporu svojho nerozumu je akosi počuť viac než dosť, ozvem sa aj ja.

V prípade prevencie pred ochorením COVID-19 je nutné aby štát prijal rázne opatrenia. Buď povinné očkovanie, alebo významné obmedzenie pohybu nezaočkovaných osôb podľa vývoja pandémie. Má niekto pocit, že sa tým obmedzia nejaké práva? Nie neobmedzia. Pre práva občana musí platiť prvý zásadný princíp a to, že končia tam, kde sa začínajú práva druhého občana. A to, čoho sa dožadujú tzv. „antivaxeri“ je taký stupeň obmedzenia všetkých ostatných, zodpovedných spoluobčanov, že to nemá obdoby.

Oprávnenosť zavedenia povinného očkovania by sa dala zhrnúť do mnohých bodov. Aby to však pochopil i čitateľ opačného názoru, vyberiem a naformulujem iba niektoré:

  1. Nebolo by to ani prvé ani posledné očkovanie, ktoré bolo, je a bude povinné. Dnes máme mnoho povinných očkovaní. Pre vybrané profesie ešte i niektoré navyše. Takže zavedenie povinného očkovania už dávno bolo, teraz je len dôležité aby sa do tejto kategórie zaradilo aj očkovanie proti COVID
  2. Na Slovensku máme mnoho štátom nariadených povinností. Takže nech už nariadi štát akúkoľvek, nebude to nič nové. Konkrétne myslím povinnosti, ktoré rozdeľujú skupinu obyvateľstva. Napríklad riadiť motorové vozidlo môže iba držiteľ vodičského oprávnenia. To tu naozaj nikomu doteraz nevadilo? „Správny antvaxer“ už dávno mal protestovať, že predsa i on má právo riadiť auto a to bez akýchkoľvek obmedzení. Akým právom to štát nariadil? Lebo štát zodpovedá za pravidlá cestnej premávky, aby sme sa nepozabíjali.
  3. Štát je zodpovedný za ochranu zdravia svojich občanov. Ale všetkých, nie len niektorých. A keď existujú účinné opatrenia, musia byť prijaté.
  4. Ak nebude povinné očkovanie, nemala by byť ani povinná školská dochádzka. V čom je rozdiel? Ak štát dovolí, že preventívne opatrenie bude nepovinné, ale vystavenie sa vysokému riziku povinné, v čom to má logiku? Ja mám právo na ochranu svojho dieťaťa úplne rovnaké ako každý iný, a kým nebude možné očkovať aj mladšie deti, mám právo na výučbu dieťaťa takým spôsobom, aby štát ochránil rovnako moje práva ako práva „antivaxerov“. Ak štát bez obmedzenia vpustí do škôl deti nezaočkovaných rodičov, mal by som mať, ako zaočkovaný rodič, právo, aby moje dieťa malo dištančnú výuku. Alebo naopak. Nech sa dištančne vyučujú deti nezaočkovaných rodičov.

Mohol by som pokračovať i ďalej, ale na to aby sa tu pod mojím blogom spustila lavína nenávisti to stačí. Len všetci tí, s patentom na rozum, nezabúdajte, že aj ja mám plné právo na vyjadrenie názoru. A hlavne mám právo na ochranu pred tými, ktorí všetkou svojou nevedomosťou chcú ohroziť moje zdravie.

A môj posledný odkaz politikom, ktorí sa na vlne dezinformácií, hoaxov, bludov a  hlúpostí chcú vyplaviť naspäť k moci skôr, než bude odhalená väčšina ich trestnej činnosti:

Viem, že sú Vám ľudia ukradnutí, či už Vaši voliči, alebo ostatní. Ide Vám len o moc a to za každú cenu. Obete Vašich rečí sú pre Vás prípustné. Počítate s tým, že po čase sa i tak zabudne na to, čo ste spôsobili, čo ste hovorili, ale cieľ už budete mať dosiahnutý. Nechcem Vám vstúpiť do svedomia, nie je totiž kam vstúpiť. 

Ak by mali mať moje práva rovnakú mieru akceptovateľnosti akej sa dožadujú „antivaxeri“ pre seba a svoje práva, boli by vyššie opatrenia prijaté bez diskusie. Diskusií už bolo dosť.

Ministerstvo školstva nesmie nútiť rodičov detí pod 12 rokov k prezenčnej školskej dochádzke

16.08.2021

Vzhľadom na to, že sa značná časť populácie rozhodla nie len seba ale i deti, ktoré spĺňali vekový limit, neočkovať a vláda sa rozhodla svoju priazeň nakloniť tejto časti populácie, mala by naopak tentokrát vyjsť v ústrety rodičom, ktorí robia maximum pre svoju ochranu i ochranu svojich detí. A to tým, že bude umožnené legálne zvoliť vzdialenú výučbu v prípade [...]

Čitatelia Hlavných správ či Hlavného denníka skôr či neskôr zomrú

13.08.2021

Pôvodne som uvažoval o nadpise „Čitateľom Hlavných správ či Hlavného denníka môže hroziť smrť“, ale bolo by to jedno, lebo obidva sú absolútnou pravdou. Prečo? Pretože nikto nebude žiť večne. To je kúzlo každého kontroverzného článku na konšpiračných weboch, či výroku konšpirátorov samých. Je zrejmé, že schopnosť čítať s porozumením nie je u [...]

(MUDr. ) Peter Lipták – akým právom sa považuje za lekára ?

28.07.2021

Ak si niekto myslí, že mentálne funkcie sú vekom nemenné, asi sa neoboznámil s pánom, čo sa hlási k lekárskemu stavu. Mám však obavu, že naopak to už príliš neplatí. Hlavne po nedávnych prejavoch tejto osoby. Čo predchádzalo udeleniu titulu MUDr. ? Štúdium, ale hlavne overenie nadobudnutých vedomostí. Som si istý, že ak by na príslušných skúškach pán Lipták [...]

Kosice

Košičan oznámil dve bomby. Môže dostať päť rokov

27.09.2021 07:00

Svojím konaním ohrozoval ľudí v nákupnom centre a na železničnej stanici. Oba priestory polícia evakuovala.

covid automat

Od pondelka je päť okresov v bordovej farbe, zelená je iba Dunajská Streda

27.09.2021 06:31

Červených je podľa COVID automatu 39 okresov a oranžových 34.

koronavírus, Taiwan

ONLINE: Južná Kórea zažíva najsilnejšiu vlnu pandémie

27.09.2021 06:15, aktualizované: 07:51

Prvýkrát od začiatku koronavírusovej pandémie v Južnej Kórei prekročil počet novo nakazených tritisícovú hranicu.

Biele srdce

Biele srdce pre najstatočnejšie sestry

27.09.2021 06:00

Komora počas 14. ročníka slávnostného večera Biele srdce ocenila spolu 29 sestier a pôrodných asistentiek.