Založ si blog

(MUDr. ) Peter Lipták – akým právom sa považuje za lekára ?

Ak si niekto myslí, že mentálne funkcie sú vekom nemenné, asi sa neoboznámil s pánom, čo sa hlási k lekárskemu stavu. Mám však obavu, že naopak to už príliš neplatí. Hlavne po nedávnych prejavoch tejto osoby.

Čo predchádzalo udeleniu titulu MUDr. ? Štúdium, ale hlavne overenie nadobudnutých vedomostí. Som si istý, že ak by na príslušných skúškach pán Lipták deklaroval to, čím si dnes buduje svoj imidž, nenašiel by sa žiaden skúšajúci, ktorý by ho nechal skúškou prejsť. To by znamenalo, že by sa neprepracoval ani ku štátniciam a nezískal by titul, ktorý v kontexte svojich výrokov spochybňuje. Považujem osobu pána Petra Liptáka za osobu nebezpečnú svojim pacientom.

Žiaden lekár, nech má akokoľvek dlhú klinickú prax nie je schopný detailne poňať viac než svoj obor. Možno tak v stredoveku, kde by sa kvalita práce vtedajšieho lekára dala pripodobniť tej, ktorú prezentuje tento „lekár“. Existuje „medicína dôkazov“ a tento princíp má byť základným kameňom rozhodovania lekára. Existuje konzílium, ak lekár potrebuje konzultáciu naprieč odbormi. Lekár, solitér v názoroch a rozhodovaní, je nebezpečný.

Ak je tento „lekár“ odporca očkovania, otázkou je, ktorých všetkých ostatných lekárskych postupov je odporca. I keď sa to nezdá, ale všeobecný lekár má možnosť vstúpiť do liečby mnohým špecialistom. Ako stanovuje cieľové hodnoty tlaku, cieľové hodnoty tukov, glykovaného hemoglobínu atď ? To si ich tiež stanovil sám? Alebo sa predsa len pridržiava medzinárodných odporúčaní? A keď v prípade liečby vysokého krvného tlaku rešpektuje odbornú obec, prečo pri prevencii COVID nie?

Ak niekto vykonáva lekársku prax, máme mnoho inštitúcií, ktoré majú garantovať, že zdravotná starostlivosť bude poskytnutá v rozsahu a kvalite, ktorá sa neriadi svojvôľou lekára. Pacient, keď vstupuje do ambulancie považuje za samozrejmosť, že lekár čo v nej sedí si nerobí čo sa mu zachce. Na mieste je zamyslenie, že prečo zodpovedné inštitúcie nekonajú voči pánovi Liptákovi ? Keď nekonajú, navodzuje to totiž dojem, že (MUDr.) Peter Lipták koná správne. Dávajú tým punc jeho dôveryhodnosti. Výhovorka, že bez podnetu sa konať nedá je detinská. Úrad pre dohľad na zdravotnou starostlivosťou sa predsa má o čo oprieť vo svojich rozhodnutiach.

Aký pocit by mal pacient z chirurga, ktorý by každej operácii hľadal novú cestu? Podobne ako horolezec. Dobrý ? 

Takmer každý pacient očakáva od lekára najlepšiu možnú starostlivosť. Každý dostatočne vzdelaný lekár potvrdí, že najlepšie je chorobe predchádzať. Neexistuje jediný dostatočne podložený argument, prečo je lepšie na COVID-19 ochorieť ako sa ochoreniu vyhnúť. Dnes dostupné vakcíny síce negarantujú, že ochorenie COVID nedostanete, ale je drvivo pravdepodobnejšie, že ako očkovaní ho nedostanete než, že sa mu vyhnete bez vakcíny. A ak ho aj dostanete, priebeh s vysokou pravdepodobnosťou blížiacej sa istote prežijete (myslím tých, čo by bez vakcíny zomreli).  Toto nevyvráti nikto. Je klamstvo, že podávané vakcíny sú „experimentálne“ alebo, že by očkovaním prebiehal „experiment“. Je sledované, prísne sledované, presne preto, aby bola zabezpečená bezpečnosť. A ak niekto nevie, čo je obsahom informovaného súhlasu, ktorý sa podpisuje pred očkovaním, nech si ho radšej prečíta. Ale zo stránok inštitúcie, ktorá ho predkladá na podpis. Zatiaľ čo vakcíny sú pomerne dobre čitateľné, ale hlavne prísne sledované, klinicky skúšané, ochorenie je nestále.

Neexistuje žiaden výskum, odborný článok, jednoducho nič, čo by dokazovalo, že ochorieť na COVID-19 je pre chorého prínosom. Práve naopak. To nemusím dokazovať, to predsa videl každý. Mŕtvi sú spočítaní. A či sa to pánovi Liptákovi páči alebo nie, ak prepukne ďalšia vlna, budú mŕtvi práve z dôvodu ochorenia spôsobeného COVID-19. Tento pán ale nebude mať odvahu aby sa postavil pred zraky pozostalých a povedal by, že očkovaním by sa tomu nedalo zabrániť. Neurobil by to, lebo by vedome klamal. Teraz iba vedome zavádza a kým jeho činy a názory nemajú dôsledky, tak sa nič nedeje. Ale to je len ilúzia. Jeho názory a činy už dnes majú dôsledky, ale tie sa ešte ešte len prejavia. Ale pri tých, ktorí doplatia na to, že uverili, už médiá stáť nebudú. Teraz sa lepšie predáva „Lipták“. Pacientom tohto „lekára“ by som odporučil, aby sa poradili ešte s niekým iným, a možno i s viacerými lekármi, než mu naplno uveria.

Takže pán „doktor“: prečo je lepšie na chorobu zapríčinenú vírusom COVID-19 ochorieť než jej predísť ? Poučte neznalých.

Ministerstvo školstva nesmie nútiť rodičov detí pod 12 rokov k prezenčnej školskej dochádzke

16.08.2021

Vzhľadom na to, že sa značná časť populácie rozhodla nie len seba ale i deti, ktoré spĺňali vekový limit, neočkovať a vláda sa rozhodla svoju priazeň nakloniť tejto časti populácie, mala by naopak tentokrát vyjsť v ústrety rodičom, ktorí robia maximum pre svoju ochranu i ochranu svojich detí. A to tým, že bude umožnené legálne zvoliť vzdialenú výučbu v prípade [...]

Čitatelia Hlavných správ či Hlavného denníka skôr či neskôr zomrú

13.08.2021

Pôvodne som uvažoval o nadpise „Čitateľom Hlavných správ či Hlavného denníka môže hroziť smrť“, ale bolo by to jedno, lebo obidva sú absolútnou pravdou. Prečo? Pretože nikto nebude žiť večne. To je kúzlo každého kontroverzného článku na konšpiračných weboch, či výroku konšpirátorov samých. Je zrejmé, že schopnosť čítať s porozumením nie je u [...]

Očkovanie je vec rozhodnutia, ale s dôsledkom

27.07.2021

Mnohé súvislosti spojené s očkovaním rozhodla vláda ústretovejšie k skupine obyvateľstva, ktorá ho z mnohých príčin odmieta. Politické dôvody sú zrejmé, no rozdielny prístup k obom skupinám sa nezmení a zmeniť nemôže, pretože rozdielny prístup si volia ľudia sami. Sami sa rozhodli, či zvolia prevenciu a nechajú sa zaočkovať, alebo zvolia iracionálny strach a [...]

Kosice

Košičan oznámil dve bomby. Môže dostať päť rokov

27.09.2021 07:00

Svojím konaním ohrozoval ľudí v nákupnom centre a na železničnej stanici. Oba priestory polícia evakuovala.

covid automat

Od pondelka je päť okresov v bordovej farbe, zelená je iba Dunajská Streda

27.09.2021 06:31

Červených je podľa COVID automatu 39 okresov a oranžových 34.

koronavírus, Taiwan

ONLINE: Južná Kórea zažíva najsilnejšiu vlnu pandémie

27.09.2021 06:15, aktualizované: 07:51

Prvýkrát od začiatku koronavírusovej pandémie v Južnej Kórei prekročil počet novo nakazených tritisícovú hranicu.

Biele srdce

Biele srdce pre najstatočnejšie sestry

27.09.2021 06:00

Komora počas 14. ročníka slávnostného večera Biele srdce ocenila spolu 29 sestier a pôrodných asistentiek.