Založ si blog

Čitatelia Hlavných správ či Hlavného denníka skôr či neskôr zomrú

Pôvodne som uvažoval o nadpise „Čitateľom Hlavných správ či Hlavného denníka môže hroziť smrť“, ale bolo by to jedno, lebo obidva sú absolútnou pravdou. Prečo? Pretože nikto nebude žiť večne.

To je kúzlo každého kontroverzného článku na konšpiračných weboch, či výroku konšpirátorov samých. Je zrejmé, že schopnosť čítať s porozumením nie je u cieľovej skupiny týchto „médií“ príliš rozšírená a tak sa hlúposť stane pravdou raz-dva. Stačí, ak použijú zázračné, ľahko prehliadnuteľné slovíčka ako napríklad „údajne“ „podľa neoverených zdrojov“ a pod. Právne sú chránení. To, že čitateľ sa zaslepil fascináciou alternatívnou „pravdou“ je už jeho problém. A pritom hodnota informácií je na úrovni „jedna babka povedala“ Fakty? Nikde, ale koho to zaujíma?

Najsmutnejšie je, že tí, čo sa živia práve touto cestou, sú prakticky príživníci, ktorí sa priživujú na tom, že nie každý má možnosti, schopnosti, dosiahnuť dostatočné zručnosti na to, aby ich tvrdenia bol schopný adekvátne spochybniť. A keďže často ide i o sociálne slabšiu časť obyvateľstva, môžem smelo označiť, že sú to sociálni paraziti. Bez kúska zodpovednosti, lebo nech už spôsobia čokoľvek, než už si tým, že im niekto uverí dotyčný sám sebe privodí poškodenie zdravia, nemusia sa nikomu  zodpovedať. Veď oni písali, že iba „údajne“, veď to je jeho problém, že sa nenechal očkovať. Áno, kým je všetko v poriadku, tak „alternatívna pravda víťazí“ aspoň teoreticky, ale keď to má svoje dôsledky, nie je toho jediného, kto by s hrdosťou zodpovednosť prijal.

Paradoxom sú navyše zločinci, ktorí často média konšpiračného formátu financujú. Prečo ? Lebo zločinec z neistoty najviac vyťaží. Pri nestabilite sa ľahšie pácha akákoľvek trestná činnosť.

Pre mňa je neprijateľné médium, ktoré nie len, že šíri nezmysli, ale navyše budí v ľuďoch nenávisť. Rozdeľuje ľudí a štve ich proti sebe. Ak nejaký článok budí v čitateľovi pocit nenávisti, treba spozornieť. Predovšetkým treba rozlíšiť, či obsah článku človeka iba naštve, alebo či sa snaží v ňom vzbudiť nenávisť. Ani článok kritický voči niečomu čo má čitateľ rád, alebo voči niekomu koho obdivuje nemusí vzbudzovať pocit nenávisti. Ale všimnite si na „alternatívach“ ako často je tomu presne naopak.

Snáď jedného dňa prevádzka médií s pochybným obsahom bude drahšia než ich zisky z toho, že šíria nezodpovedne bludy, paniku, nenávisť a strach.

Ministerstvo školstva nesmie nútiť rodičov detí pod 12 rokov k prezenčnej školskej dochádzke

16.08.2021

Vzhľadom na to, že sa značná časť populácie rozhodla nie len seba ale i deti, ktoré spĺňali vekový limit, neočkovať a vláda sa rozhodla svoju priazeň nakloniť tejto časti populácie, mala by naopak tentokrát vyjsť v ústrety rodičom, ktorí robia maximum pre svoju ochranu i ochranu svojich detí. A to tým, že bude umožnené legálne zvoliť vzdialenú výučbu v prípade [...]

(MUDr. ) Peter Lipták – akým právom sa považuje za lekára ?

28.07.2021

Ak si niekto myslí, že mentálne funkcie sú vekom nemenné, asi sa neoboznámil s pánom, čo sa hlási k lekárskemu stavu. Mám však obavu, že naopak to už príliš neplatí. Hlavne po nedávnych prejavoch tejto osoby. Čo predchádzalo udeleniu titulu MUDr. ? Štúdium, ale hlavne overenie nadobudnutých vedomostí. Som si istý, že ak by na príslušných skúškach pán Lipták [...]

Očkovanie je vec rozhodnutia, ale s dôsledkom

27.07.2021

Mnohé súvislosti spojené s očkovaním rozhodla vláda ústretovejšie k skupine obyvateľstva, ktorá ho z mnohých príčin odmieta. Politické dôvody sú zrejmé, no rozdielny prístup k obom skupinám sa nezmení a zmeniť nemôže, pretože rozdielny prístup si volia ľudia sami. Sami sa rozhodli, či zvolia prevenciu a nechajú sa zaočkovať, alebo zvolia iracionálny strach a [...]

Kosice

Košičan oznámil dve bomby. Môže dostať päť rokov

27.09.2021 07:00

Svojím konaním ohrozoval ľudí v nákupnom centre a na železničnej stanici. Oba priestory polícia evakuovala.

covid automat

Od pondelka je päť okresov v bordovej farbe, zelená je iba Dunajská Streda

27.09.2021 06:31

Červených je podľa COVID automatu 39 okresov a oranžových 34.

koronavírus, Taiwan

ONLINE: Južná Kórea zažíva najsilnejšiu vlnu pandémie

27.09.2021 06:15, aktualizované: 07:51

Prvýkrát od začiatku koronavírusovej pandémie v Južnej Kórei prekročil počet novo nakazených tritisícovú hranicu.

Biele srdce

Biele srdce pre najstatočnejšie sestry

27.09.2021 06:00

Komora počas 14. ročníka slávnostného večera Biele srdce ocenila spolu 29 sestier a pôrodných asistentiek.