Založ si blog

Ministerstvo školstva nesmie nútiť rodičov detí pod 12 rokov k prezenčnej školskej dochádzke

Vzhľadom na to, že sa značná časť populácie rozhodla nie len seba ale i deti, ktoré spĺňali vekový limit, neočkovať a vláda sa rozhodla svoju priazeň nakloniť tejto časti populácie, mala by naopak tentokrát vyjsť v ústrety rodičom, ktorí robia maximum pre svoju ochranu i ochranu svojich detí. A to tým, že bude umožnené legálne zvoliť vzdialenú výučbu v prípade detí, ktoré nie je ešte možné očkovať, detí pod 12 rokov. Týmto zásahom sa nikomu právo neuberie, práve naopak, právo sa pridá. A toto by malo byť pripravené skôr, než vzhľadom na vyššie uvedené prepukne tretia vlna v plnej miere. Nevidím jediný dôvod na to, aby dieťa pod 12 rokov bolo nútené byť vystavené zvýšenému riziku. Nech chodia do školy deti rodičov s opačným názorom, keď to tak ich rodičia chcú, ale nech ostatní rodičia majú právo počkať až do doby, keď bude umožnené očkovanie i deťom 6-12 rokov.

Nejde o to, aby vláda niečo nanútila ľuďom bez očkovania, ide o to, aby nenútila rodičov, ktorí očkovať chcú ale nemôžu. Očakáva sa, že do konca roka už by i tieto deti mali mať šancu byť zaočkované.

Je vysoko pravdepodobné, že práve spustením školskej dochádzky budú školy akcelerátorom šírenia infekcie. Nech si to zľahčuje kto chce koľko chce, ale skutočnosť sa nebude obzerať na názory „alternatívnych právd“. Či niekto chce alebo nie, pravdou je, že očkovanie je aktuálne jediná cesta, ktorá dokáže ochrániť nemocnice pred preťažením. Pre tých, ktorí nevedia, čo preťaženie systému je, vysvetlím. Nemocnice majú svoju kapacitu. Kapacita znamená, že nemocnica má konkrétne množstvo napríklad ventilátorov a tie, keď sú zapojené, viac ich nemá, viac ich nedokáže zapojiť. Ak príde ďalší pacient, ktorí daný ventilátor potrebuje, tak ho jednoducho niet. A nech si píše redaktor hlavných správ, denníkov – jednoducho hlavných bláznovstiev čo chce, kedy chce, viac kapacity na liečbu ťažko chorých než existuje sa nevyrobí. Alebo nech vysvetlia zástancovia opačných názorov ako sa dá vyčarovať vyššia kapacita nemocníc bez toho aby sa ubralo z liečby iných ochorení.  V náročných situáciách, ktoré reálne hrozia, lebo už i u nás nedávno nastali a nie je dôvod si myslieť, že nenastanú znovu, by som chcel vidieť tých, čo dnes šíria nezmysli aby prišli a prstom ukázali, ktoré dieťa má byť zapojené a ktoré nie. Aký kľúč by zvolili ? Alebo, zrazu budú dobré tie krajiny, kde systém pre vyššiu zaočkovanosť nebude preťažený a naši pacienti budú posielaní tam? Dúfam, že ten, čo je dnes hrdinom protestov proti očkovaniu nebude mať takú drzosť aby sa spoliehal na iné krajiny.

Dnes, kedy ešte nie je zle je veľmi jednoduché písať hocičo, a hlavne neniesť za to zodpovednosť. Ale keď príde na lámanie chleba, všetci títo „mudrlanti“ zmiznú ako para nad hrncom, ale problém ostane. Potom už bude jednoduché nadávať na vládu. Ale prevencia je tu teraz. Teraz sa každý rozhoduje, či preventívne opatrenia prijme alebo nie.

Situácia s naplnením kapacity je už realitou v krajinách, kde „alternatívna pravda“ víťazila.

Myslím, že veľká časť Slovenska sa už rozhodla. Teraz je na vláde aby prijala také opatrenia, ktoré budú chrániť tých, čo urobili maximu pre ochranu seba, svojich detí a blízkych a prispeli k ochrane spoločnosti. Deti, ktoré nemôžu byť zaočkované si nezaslúžia aby boli obetované a nanútené ísť do školy, obzvlášť ak rodičia týchto detí to nechcú.

Čitatelia Hlavných správ či Hlavného denníka skôr či neskôr zomrú

13.08.2021

Pôvodne som uvažoval o nadpise „Čitateľom Hlavných správ či Hlavného denníka môže hroziť smrť“, ale bolo by to jedno, lebo obidva sú absolútnou pravdou. Prečo? Pretože nikto nebude žiť večne. To je kúzlo každého kontroverzného článku na konšpiračných weboch, či výroku konšpirátorov samých. Je zrejmé, že schopnosť čítať s porozumením nie je u [...]

(MUDr. ) Peter Lipták – akým právom sa považuje za lekára ?

28.07.2021

Ak si niekto myslí, že mentálne funkcie sú vekom nemenné, asi sa neoboznámil s pánom, čo sa hlási k lekárskemu stavu. Mám však obavu, že naopak to už príliš neplatí. Hlavne po nedávnych prejavoch tejto osoby. Čo predchádzalo udeleniu titulu MUDr. ? Štúdium, ale hlavne overenie nadobudnutých vedomostí. Som si istý, že ak by na príslušných skúškach pán Lipták [...]

Očkovanie je vec rozhodnutia, ale s dôsledkom

27.07.2021

Mnohé súvislosti spojené s očkovaním rozhodla vláda ústretovejšie k skupine obyvateľstva, ktorá ho z mnohých príčin odmieta. Politické dôvody sú zrejmé, no rozdielny prístup k obom skupinám sa nezmení a zmeniť nemôže, pretože rozdielny prístup si volia ľudia sami. Sami sa rozhodli, či zvolia prevenciu a nechajú sa zaočkovať, alebo zvolia iracionálny strach a [...]

Kosice

Košičan oznámil dve bomby. Môže dostať päť rokov

27.09.2021 07:00

Svojím konaním ohrozoval ľudí v nákupnom centre a na železničnej stanici. Oba priestory polícia evakuovala.

covid automat

Od pondelka je päť okresov v bordovej farbe, zelená je iba Dunajská Streda

27.09.2021 06:31

Červených je podľa COVID automatu 39 okresov a oranžových 34.

koronavírus, Taiwan

ONLINE: Južná Kórea zažíva najsilnejšiu vlnu pandémie

27.09.2021 06:15, aktualizované: 07:51

Prvýkrát od začiatku koronavírusovej pandémie v Južnej Kórei prekročil počet novo nakazených tritisícovú hranicu.

Biele srdce

Biele srdce pre najstatočnejšie sestry

27.09.2021 06:00

Komora počas 14. ročníka slávnostného večera Biele srdce ocenila spolu 29 sestier a pôrodných asistentiek.