Založ si blog

Kňaz, čo šíri nenávisť je ešte kňazom?

Nie je to zas tak dávno, čo iní kňazi okolo seba na území Slovenska chŕlili síru zo svojich úst a útočili na vybranú časť spoluobčanov. Mám pocit déjà vu. Tí minulí získali označenie „klérofašisti“. A dnešní? Koho alebo čo reprezentuje dnešný kňaz, ktorý šíri myšlienky obdobného charakteru?

Vždy som mal za to, že kňaz, obzvlášť kresťanský, má reprezentovať myšlienky a učenie Ježiša Krista. Mýlil som sa? Keď čítam o výrokoch, ktoré smeruje k rozdúchavaniu toho najhoršieho čo drieme v ľudských povahách, vyvolá to vo mne všelijaké obrazy kresťanskej histórie, len nie Nový Zákon a Ježiša. Skôr mi to pripomína inkvizíciu, hon na čarodejnice, horiace hranice a podobné hrôzy, čo už poznal tento náš svet. Kňaz, ktorý sa svojimi slovami a činmi blíži k temnej stránke cirkvi sa určite vzdiaľuje od učenia plného lásky.

Už len to, že kňaz dokáže cítiť v sebe nenávisť je varovný signál. To že ju aj šíri je za hranicou organizácie, ktorou sa zaštiťuje. Človek, ktorý v sebe živí nenávisť je najčastejšie ten čo neodborne spracoval svoje minulé emočné traumy. Navyše emócia tohto typu škodí práve tomu, kto ju pociťuje. Mení jeho osobnosť a prehlbuje psychický problém. Akú traumu mal kňaz u ktorého sa rozvinul odpor k niečomu o čom nič nevie? Alebo vie? A ako to môže vedieť?  Možno sa jedná len o prejav univerzálnej xenofóbie, teda o strach zo všetkého neznámeho. Avšak ak kňaz použije terminológiu, ktorá je výhradne v línii fašistickej rétoriky, pri ktorej všeobecný obsah neexistuje, ide o cielený útok. Nejde o snahu o pochopenie, ale o vyvolanie agresivity, a získanie podpory tých, ktorí inklinujú k rovnakému.

Je to ešte kňaz?

 

Andrej Danko – nepochopený vizionár

11.11.2023

Neveril by som, že jedného dňa budem schopný napísať tento blog, v ktorom by som chcel upozorniť na to, že je nešťastím, keď sa myšlienka „národného menu“ nepretaví do reality. Škoda, že pán Danko nedostal príležitosť prezentovať svoju víziu v celom rozsahu a ako po mnohý krát ostal nepochopený. Verím, že ja som ju pochopil správne. Dostať na stôl [...]

Kto z voličov si želá „Mafiánsky štát“ ?

24.09.2023

Na jednej strane je zarážajúce, že strach z utečencov je tak významným hnacím motorom na dosiahnutie výnimočného výsledku vo voľbách a na druhej strane chýba obava zo zverenia moci do rúk organizovaného zločinu. Pričom väčšina z tých, čo sa najviac obávajú „migrantov“ ich nevidela, nevidí a nebude vidieť. Avšak prevažná časť tých istých voličov sa [...]

Istý nevinou obvineného si môže byť jedine jeho kumpán

06.09.2023

Viete si predstaviť, že orgány činné v trestnom konaní by zahájili vyšetrovanie, alebo by nebodaj padlo obvinenie niekoho z Vašich príbuzných? Ako veľmi by ste si boli istí jeho/jej nevinou? Skúste ste si na tú otázku úprimne odpovedať. A išlo by pritom o príbuzného, o rodinu, o človeka ktorého možno poznáte od detstva. A teraz druhá otázka. Bol by obvinený nejaký [...]

medveď

Pre výskyt medveďa vyhlásili v okrese Turčianske Teplice mimoriadnu situáciu

16.07.2024 10:00

Mimoriadna situácia sa týka obcí Čremošné, Háj, Mošovce, Rakša, Slovenské Pravno, Turček a mesta Turčianske Teplice.

rokovanie, treatná novela, parlament

Mimoriadna schôdza pokračuje rokovaním o návrhu novely Trestného zákona

16.07.2024 09:46, aktualizované: 09:55

Legislatívu posunuli poslanci do druhého čítania. Rokujú o nej v skrátenom legislatívnom konaní.

Germany Motor Show

Macron má nové auto. Ako zvýhodňuje kúpu elektromobilov a ktorému vysokému prezidentovi museli vyrobiť limuzínu na mieru?

16.07.2024 09:00

Emmanuel Macron začal jazdiť v novom modeli automobilu s hybridným pohonom. Aké finančné výhody Francúzsko poskytuje pri kúpe elektromobilov?

Laurence Tubianová.

Napätie vo francúzskej ľavici pokračuje: Časť z nich navrhla za premiérku Tubianovú. Je to Macronov spojenec, kritizuje druhá časť

16.07.2024 08:54

Hlavný vyjednávač LFI na rokovaniach o vytvorení vlády Paul Vannier však k nominácii Tubianovej zaujal negatívny postoj.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 357509x
Priemerná čítanosť článkov: 6164x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy