Založ si blog

Andrej Danko – nepochopený vizionár

Neveril by som, že jedného dňa budem schopný napísať tento blog, v ktorom by som chcel upozorniť na to, že je nešťastím, keď sa myšlienka „národného menu“ nepretaví do reality. Škoda, že pán Danko nedostal príležitosť prezentovať svoju víziu v celom rozsahu a ako po mnohý krát ostal nepochopený. Verím, že ja som ju pochopil správne. Dostať na stôl pokrmy predkov súčastného obyvateľstva je odvážny krok hodný skutočne progresívneho politika. Všetká česť!

Tradičnou zložkou pokrmov predkov bol totiž hmyz. Napríklad polievka z chrústov, ktorej recept nájdete v najstarších kuchárskych knihách nášho regiónu. A dostať v širokej miere na stôl jedlá pripravené z hmyzu je ten najpokrokovejší čin v gastronómii aký len môže byť. Je to fantastická správa, lebo lokálna legislatíva je výrazne pozadu a čím skôr sa posunie dopredu, tým rýchlejšie sa Slovensko napojí na významný prúd rozvoja. To, že pán Danko v tomto urobí pokrok je obdivuhodné. Okrem toho, v tejto oblasti je obrovský rozvoj vedy, výskumu a to ako v technologickej časti tak i v medicínskej. Ekologický prínos je tak významný, že jedným ťahom sa posilní i vplyv SNS v oblasti ochrany prírody.

Ak sa Slovensko stane lídrom v produkcii hmyzu, vo vývoji v tejto oblasti, bude to svetovo pozitívna vizitka. Stačí si pozrieť napríklad dokument „Jedlý hmyz“ a oceníte víziu pána Danka veľmi podobne ako ja.

Prajem pánovi Dankovi aby sa jeho ciele naplnili v plnom, bohužiaľ nepochopenom rozsahu.

Kto z voličov si želá „Mafiánsky štát“ ?

24.09.2023

Na jednej strane je zarážajúce, že strach z utečencov je tak významným hnacím motorom na dosiahnutie výnimočného výsledku vo voľbách a na druhej strane chýba obava zo zverenia moci do rúk organizovaného zločinu. Pričom väčšina z tých, čo sa najviac obávajú „migrantov“ ich nevidela, nevidí a nebude vidieť. Avšak prevažná časť tých istých voličov sa [...]

Istý nevinou obvineného si môže byť jedine jeho kumpán

06.09.2023

Viete si predstaviť, že orgány činné v trestnom konaní by zahájili vyšetrovanie, alebo by nebodaj padlo obvinenie niekoho z Vašich príbuzných? Ako veľmi by ste si boli istí jeho/jej nevinou? Skúste ste si na tú otázku úprimne odpovedať. A išlo by pritom o príbuzného, o rodinu, o človeka ktorého možno poznáte od detstva. A teraz druhá otázka. Bol by obvinený nejaký [...]

Kňaz, čo šíri nenávisť je ešte kňazom?

03.09.2023

Nie je to zas tak dávno, čo iní kňazi okolo seba na území Slovenska chŕlili síru zo svojich úst a útočili na vybranú časť spoluobčanov. Mám pocit déjà vu. Tí minulí získali označenie „klérofašisti“. A dnešní? Koho alebo čo reprezentuje dnešný kňaz, ktorý šíri myšlienky obdobného charakteru? Vždy som mal za to, že kňaz, obzvlášť kresťanský, [...]

Tomáš Drucker, testovanie, PISA

Epidémia nezáujmu? Slovenskému školstvu bliká červená. Za národnou tragédiou je niekoľko príčin

08.12.2023 06:00

„Úplne bez problémov prorocky poviem, že o štyri roky nás čaká niečo podobné,“ uviedol prezident Slovenskej komory učiteľov (SKU) Vladimír Crmoman.

Cuba Russia Ukraine War

Nepálčania, Somálci, Kubánci. Cudzinci bojujú a zomierajú na Ukrajine za Putina

08.12.2023 06:00

Sandip Thapalija, Rupak Karki, Devan Rai, Pitam Karki, Radž Kumar Rokka a Gangaraj. To sú šiesti Nepálčania, ktorí v radoch ruských ozbrojených síl padli na Ukrajine. Ich mená v utorok zverejnil denník Kathmandu Post.

Technické lýceum, Nová Dubnica, mReportér

Mladí na Slovensku majú o programovanie veľký záujem. Pozrite si, koľko študentov prilákalo v Novej Dubnici

08.12.2023 05:00

Zábery z dňa otvorených dverí zachytil mReportér Daniel Imriška.

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 347059x
Priemerná čítanosť článkov: 5984x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy