Založ si blog

Kto z voličov si želá „Mafiánsky štát“ ?

Na jednej strane je zarážajúce, že strach z utečencov je tak významným hnacím motorom na dosiahnutie výnimočného výsledku vo voľbách a na druhej strane chýba obava zo zverenia moci do rúk organizovaného zločinu. Pričom väčšina z tých, čo sa najviac obávajú „migrantov“ ich nevidela, nevidí a nebude vidieť. Avšak prevažná časť tých istých voličov sa určite stretla so situáciou, keď mal niekto výhody z toho, že sa poznal s tým či oným významným funkcionárom. Takže klientelizmus a korupcia je im známa ale väčší strach je z neznámeho.

Neexistuje alternatívna pravda. O zločinnosti sa nedá písať alternatívne. Alternatívou je akurát o nej nepísať a tváriť sa, že neexistovala. Bohužiaľ pravda v tomto smere bola natoľko reálna, že Jána Kuciaka a jeho snúbenice stála život.

O prostredí, ktorého návrat si tak významná časť voličov praje, písal pomerne jasne odsúdený Marián Kočner. Akurát netušil, že jedného dňa sa to dostane na verejnosť. Dnes už je zrejme jasné koho označoval za „šéfa“. Skúsení politici, ktorí prostredie pre prosperitu Mariána Kočnera vytvárali sa dnes pasujú za nositeľov imaginárnych istôt, čo si ich volič zaslúži. Škoda, že nikdy neprezentovali aké tie istoty sú. Jedna istota z daného zoznamu zrejme bude odsúdených minimálne 40 zločincov, ktorí pre svoj úspech v porušovaní zákona využívali rovnaké nastavenie ako Marián Kočner. Však jeden z nich je on sám. V uvedených rozsudkoch nenájdete alternatívnu pravdu, ale iba pravdivú skutočnosť. A fakt, že páchali trestnú činnosť nepoprel ani pán Róbert Fico.

Tu rád budem parafrázovať pána Fica a dodám, že ak by bola pochybnosť nad vznesenými rozsudkami, môže hocikto podať trestné oznámenie. Takže nič iné neostáva, len uznať, že právoplatné rozsudky sú spravodlivé a odsúdení uvedenú trestnú činnosť páchali.

Je možné to ignorovať?

Je pochopiteľné, že ak sa jedná o trestnú činnosť, ktorá má napojenie na vysoké politické miesta, začína sa odkrývať zo spodných priečok. Ako dlho asi trvá, kým sa jej odkrývanie priblíži až k hlavám organizovaného zločinu? Rok, dva alebo 5 až 10 rokov?

Výpoveď jedného svedka by na usvedčenie nikdy nestačila. Nikoho nikdy neodsúdili iba za tvrdenie proti tvrdeniu. A som si istý, že na tomto princípe nie sú postavené ani obvinenia, ktoré kedy boli vznesené. Tomu uverí iba niekto, kto nepozná detaily procesov, ktoré obvineniu predchádzajú. Vždy však platí prezumpcia neviny a ja ju rešpektujem. Je však potom potrebné rovnako rešpektovať rozhodnutia súdov. Alebo existujú dôkazy, ktoré by oprávňovali hocikoho spochybňovať rozhodnutie súdov? V prípade niektorých sudcov isto áno. Ale ak politik spochybňuje rozhodnutie konkrétneho súdu, mal by predložiť dôkazy na základe čoho niečo také tvrdí. Ale hlavne ako tvrdí pán Róbert Fico, parafrázujem, nech podá trestné oznámenie.

Takže volič sa slobodne bude rozhodovať o tom komu dá do ruky moc. Skutky minulých politikov by voličovi mali byť jasné. A ak má volič strach, treba si zodpovedať otázku či ten strach jeho voľbou pominie a čo to bude stáť. Treba si pripomenúť ako sa správali „naši ľudia“, ktorí konali v „našej veci“ – „cosa nostra“. Treba si pripomenúť Baštrnáka, Kočnera a ďalších. To sú ľudia, ktorí si užívali, že dokázali okolo seba šíriť strach. Tak kam sa  ten strach podel? Strach, ktorý okolo seba šírili si treba pripomenúť, keď sa budeme rozhodovať a voliť tak, aby im podobní strach šíriť nemohli.

Andrej Danko – nepochopený vizionár

11.11.2023

Neveril by som, že jedného dňa budem schopný napísať tento blog, v ktorom by som chcel upozorniť na to, že je nešťastím, keď sa myšlienka „národného menu“ nepretaví do reality. Škoda, že pán Danko nedostal príležitosť prezentovať svoju víziu v celom rozsahu a ako po mnohý krát ostal nepochopený. Verím, že ja som ju pochopil správne. Dostať na stôl [...]

Istý nevinou obvineného si môže byť jedine jeho kumpán

06.09.2023

Viete si predstaviť, že orgány činné v trestnom konaní by zahájili vyšetrovanie, alebo by nebodaj padlo obvinenie niekoho z Vašich príbuzných? Ako veľmi by ste si boli istí jeho/jej nevinou? Skúste ste si na tú otázku úprimne odpovedať. A išlo by pritom o príbuzného, o rodinu, o človeka ktorého možno poznáte od detstva. A teraz druhá otázka. Bol by obvinený nejaký [...]

Kňaz, čo šíri nenávisť je ešte kňazom?

03.09.2023

Nie je to zas tak dávno, čo iní kňazi okolo seba na území Slovenska chŕlili síru zo svojich úst a útočili na vybranú časť spoluobčanov. Mám pocit déjà vu. Tí minulí získali označenie „klérofašisti“. A dnešní? Koho alebo čo reprezentuje dnešný kňaz, ktorý šíri myšlienky obdobného charakteru? Vždy som mal za to, že kňaz, obzvlášť kresťanský, [...]

Strečno doprava

Vodiči pozor. Problémovú cestu pod Strečnom čaká do konca septembra sedem víkendových uzáver

12.07.2024 13:29

Práce pri sanácii svahu na kritickom úseku cesty I/18 medzi Strečnom a Dubnou Skalou si vyžiadajú aj víkendové úplné dopravné obmedzenia.

nehoda tragická

Pri Trnave skončilo auto v priehrade, vodič zahynul. Ďalší zomrel po náraze do podjazdu

12.07.2024 13:13

Medzi obcami Spišský Štvrtok a Hrabušice zahynul 64-ročný vodič.

putá, polícia, zatknutie, zadržanie

Agresívny muž napádal v Bratislave okoloidúcich, zaútočil aj na policajtov

12.07.2024 12:35

Muž policajtom uviedol, že je „mafián z Poľska“ a vulgárne im nadával. Bol pod vplyvom alkoholu.

hotel junior

Drucker za 2,4 milióna eur kúpil v Jasnej zhorený hotel. Pre potreby mládeže

12.07.2024 12:11

Na realizáciu zámeru je však nevyhnutné vyčleniť ďalšie finančné prostriedky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 357327x
Priemerná čítanosť článkov: 6161x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy