Telekomunikačný gigant ORANGE plánuje investovať do Bitcoin-u

Silicon Valley divízia globálneho telekomunikačného gigantu Orange plánuje investovať do Bitcoin priestoru.
Podľa agentúry Bloomberg, Orange Silicon Valley (OSV), ktorý uvádza cryptomenu ako jednu zo svojich hlavných oblastí záujmu, sa snažia investovať až 20.000 dolárov za start-up a v súčasnosti rokuje s dvoma Bitcoin spoločnosťami.

 

„Je tu niečo zaujímavé v tejto technológii,“ povedal, Georges Nahon, generálny riaditeľ OSV  povedal reportérke Olga Kharif, a dodáva: „Preto tam chceme byť čo najskôr. Toto môže byť digitálna platforma budúcnosti“.

 

Správa prichádza po tom, čo Orange rozšírila svoje VC úsilie vytvorením ORANGE Digital Ventures, oznámili svoj cieľ podporovať 500 Start-upov po celom svete do Marca roku 2020.
Ostatné telekomunikačné spoločnosti tiež prijali investičné príležitosti v oblasti digitálnych mien. DoCoMo, japonský dominantný operátor mobilných sietí, investoval do Coinbase – Bitcoin zmenárne so sídlom v San Francisku počas Januára 75 miliónov dolárov.
Príjem Bitcoin platieb je rastúci v odvetví komunikácií. Perseus Telecom, vysokorýchlostný, poskytovateľ kanálov širokopásmovej komunikácie na svetových burzách a zmenární, spolupracuje s GoCoin na začatí akceptácie Bitcoin platby začiatkom roka 2014.
T-Mobile Poľsko tiež oznámil, že skúša zavedenie Bitcoin mobilných top-up platieb v februári, v spolupráci s miestnym Bitcoin procesorom InPay S.A.

 

Zdroj: CoinDesk

Andrej Danko – nepochopený vizionár

11.11.2023

Neveril by som, že jedného dňa budem schopný napísať tento blog, v ktorom by som chcel upozorniť na to, že je nešťastím, keď sa myšlienka „národného menu“ nepretaví do reality. Škoda, že pán Danko nedostal príležitosť prezentovať svoju víziu v celom rozsahu a ako po mnohý krát ostal nepochopený. Verím, že ja som ju pochopil správne. Dostať na stôl [...]

Kto z voličov si želá „Mafiánsky štát“ ?

24.09.2023

Na jednej strane je zarážajúce, že strach z utečencov je tak významným hnacím motorom na dosiahnutie výnimočného výsledku vo voľbách a na druhej strane chýba obava zo zverenia moci do rúk organizovaného zločinu. Pričom väčšina z tých, čo sa najviac obávajú „migrantov“ ich nevidela, nevidí a nebude vidieť. Avšak prevažná časť tých istých voličov sa [...]

Istý nevinou obvineného si môže byť jedine jeho kumpán

06.09.2023

Viete si predstaviť, že orgány činné v trestnom konaní by zahájili vyšetrovanie, alebo by nebodaj padlo obvinenie niekoho z Vašich príbuzných? Ako veľmi by ste si boli istí jeho/jej nevinou? Skúste ste si na tú otázku úprimne odpovedať. A išlo by pritom o príbuzného, o rodinu, o človeka ktorého možno poznáte od detstva. A teraz druhá otázka. Bol by obvinený nejaký [...]

Iran Israel Mideast Wars

G7 vyzýva na obnovenie rokovaní o iránskom jadrovom programe. Arákčí vylúčil, že to bude rýchlo

01.07.2025 06:40

Iránsky minister zahraničných vecí uviedol, že Teherán najprv potrebuje záruky, že nebude opäť napadnutý.

Trump

Hackeri napojení na Irán hrozia, že zverejnia e-maily z Trumpovho okruhu

01.07.2025 06:29

Skupina hackerov pod pseudonymom Robert rozposlala médiám várku odcudzených emailov už pred voľbami v roku 2024.

Veliteľ Národných obranných síl, Ladislav Kisel

Kurz prežitia, čistenie zbrane a streľba. Ako bude vyzerať vojenský výcvik pre civilov?

01.07.2025 06:00

Dynamické fázy budú vraj striedať pokojnejšie a výzvou má byť aj samotný záver.

Ukrajina

ONLINE: Ovládli sme celú Luhanskú oblasť, oznámil jej ruský šéf

01.07.2025 05:55, aktualizované: 06:30

Podľa Reuters Rusko okupuje viac ako 99 percent Luhanskej a viac ako 70 percent Doneckej, Chersonskej a Záporožskej oblasti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 369304x
Priemerná čítanosť článkov: 6367x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy