Viem, že som sa dolovania Bitcoin-u alebo iných cryptomien dotkol v minulosti, ale niektoré moje články sú pomerne staršie, a tak som sa chcel k tejto téme vrátiť.
Získavanie Bitcoinu alebo iných mien je možné buď s technickým vybavením, alebo bez neho, cez spoločnosti, ktorú umožňujú ťažiť Bitcoin alebo iné cryptomeny prostredníctvom cloud – u. To je cesta k získavaniu cryptomien, ľahko dosiahnuteľná pre každého. Ťažba cryptomien je aktivita, bez ktorej by žiadna cryptomena nemohla existovať. Viac sa dočítate v iných mojich článkoch, alebo na stránkach, ktoré jednotlivé cryptomeny predstavujú:
S inými aktuálne nepracujem, ale je ich samozrejme mnoho iných. Uvedené uspeli i na burzách EXMO a CEX, ktoré používam. Dolovať však môžete napríklad cez GENESIS napríklad i tieto:
Taktiež som sa dotkol v mojich ostatných článkoch problematiky získavania cryptomien zadarmo alebo kde ich nakupovať, kde ich predávať, kde si zriadiť peňaženky.
Pre viaceré spoločnosti bol predovšetkým rok 2015 záťažový a bohužiaľ neprežili. Niektoré však záťažovou skúškou prudšieho prepadu hodnoty bitcoinu prešli a dodnes úspešne dolujú Bitcoin alebo iné cryptomeny. Práve rozšírenie ťažby o iné cryptomeny včas spoločnosti zachránilo. Dnes je ťažba Litecoin, Dogecoin, ETH atď často rentabilnejšia než ťažba Bitcoin-u, lebo na ťažbu sú potrebné náklady a čím ťažšie sa doluje nejaká mena, teda čím dlhšie trvá, kým stroje novú „mincu“ vygenerujú, tým je ťažba nákladnejšia. Hodnota vyťaženej meny musí byť vyššia než sú náklady na jej ťažbu. Najdlhšie trvá vydolovať Bitcoin. I jeho hodnota je najvyššia. Likvidačný však bol v r.2015 a pokles hodnoty na takú úroveň kedy náklady na energie strojov či mzdové náklady pre ťažbu v niektorých krajinách vyššie než cena vyťaženej „mince“
Aby som priniesol aktuálny prehľad spoločností, čerpal som informácia z viacerých zdrojov a nie len vlastných skúseností.
Všetky spoločnosti, ktoré uvádzam v súčasnosti vyplácajú ťažobný profit tak ako deklarujú a prešli dlhým časom, ktorý ich preveril tiež:
HasFlare – Počet dní v prevádzke : 757
Počet dní monitorovania : 687
Minimálna ťažobná sila: 1 MH/s
Platobný procesor: Bitcoin
Bit Minner Scrypt – Počet dní v prevádzke : 525
Počet dní monitorovania : 236
Minimálna ťažobná sila: 1 MH/s
Platobný procesor: Bitcoin
GENESIS – Počet dní v prevádzke : viac než 3 roky
Počet dní monitorovania : 687
Minimálna ťažobná sila: 1 MH/s
Platobný procesor: Bitcoin, vyplácajú však i v Litecoin, Dogecoin alebo ETH (ako si nastavíte alokáciu ťažobnej sily)
Nasledujúce spoločnosti aktuálne vyplácajú, ale čas ich nepreveril, deklarujú sa ako investičné spoločnosti alebo ťažobné
Richmond Berks – Počet dní v prevádzke : 150
Počet dní monitorovania : 126
Profit : 1,4 % z investície denne
TRADE Btc – Počet dní v prevádzke : 65
Počet dní monitorovania : 61
Profit : 2,5 % z investície denne
Coin Factory – Počet dní v prevádzke : 24
Počet dní monitorovania : 23
Profit : 7,8,9 alebo 10 % z investície denne
Spoločnosti, pri ktorých som nenašiel ani dostatočné referencie, ktoré by presahovali 2 týždne skúseností neuvádzam. Počkám a možno ich uvediem v budúcich článkoch.
Záverom už len chcem pre istotu zopakovať, že každá Vaša investícia nesie riziko straty, preto si dobre zvážte Vaše kroky. Ak nechcete riskovať nič iné než Váš čas, tak získajte cryptomeny zadarmo napríklad prostredníctvom týchto stránok:
Tu len prosím POZOR, že napríklad spoločnosť EXMO má v podmienkach minimálnu sumu, ktorú si tam môžete poslať. Takže pri nižších výnosoch radšej ako peňaženku voľte spoločnosť CEX, alebo nejakú inú peňaženku. Ale opäť POZOR, ak používate peňaženku v mobile, alebo na počítači pre vyplácanie cryptomien získaných zadarmo, tak tieto peňaženky citeľne spomalíte.
Pre viac info: http://www.online-zarabanie.sk/ ...
Skvelé info! Ale nevidím nikde kontakt na ...
Ďakujem, neprosím! ...
Celá debata | RSS tejto debaty